Отборът на Манчестър Сити победи Копенхаген с 3:1 в мач-реванш от

...

Манчестър Сити се справи с Копенхаген без проблеми и се класира за 1/4-финалите в ШЛ

Отборът на Манчестър Сити победи Копенхаген с 3:1 в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига.

Първото полувреме стартира по отличен метод за " жителите ", които стигнаха до два ранни гола дело на Мануел Аканджи и Хулиан Алварес. След това гостите върнаха попадение посредством Мохамед Елиунуси, само че в края на частта Ерлинг Халанд вкара за 3:1.

През второто полувреме темпото предстоящо спадна, а нови голове нямаше. Така с общ резултат 6:2 отборът на Пеп Гуардиола продължи към 1/4-финалите на шампионата.

Още в 5-ата минута " жителите " откриха резултата. Центриране стигна до Мануел Аканджи, който шутира от въздуха и преодоля стража на гостите за 1:0.

Три минути по-късно Оскар Боб направи отличен самостоятелен рейд, който приключи с блокиран удар и корнер. Родри нацели гредата след осъществяването, а топката стигна до Хулиан Алварес. Аржентинецът стреля от левия фланг прати топката право в ръцете на Камил Грабара, който обаче не съумя да я улови, а я изпусна във вратата си.

В 29-ата минута датчаните върнаха едно попадение. Мохамед Елиунуси комбинира красиво с Оскарсон, който му върна с пета, след което първият стреля под Едерсон и понижи изоставането на гостите.

Гостите потърсиха изравняването в идващите няколко минути Йелерт и Ашуири пробваха рискови центрирания, които не се оказаха проблем за " жителите ". След тях Денис Вавро на собствен ред тества шанса си и стреля от отдалеченост, като топката се отби в неприятелски бранител.

В продълженията на първата част Ерлинг Халанд получи страховит извеждащ пас от Родри. Норвежецът съумя да поеме топката, след което стреля с левия си крайник сред няколко индивида от Копенхаген, а топката още веднъж посети мрежата на гостите.